Ahmet Hakan: Cehennem zebanisi Ebubekir Sofuoğlu, üç kadını aday listelerine koyan iradeye karşı tek bir olumsuz kelam etmiyor

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, kadına karşı şiddetin önlenmesine dair maddeleri düzenleyen 6284 sayılı Kanun’u savunan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık‘ı hedef alan Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu için, “Niye böyle diyor bu kaba softa ve ham yobaz? Çünkü hedef gösterdiği bu üç kadın, kadına şiddet konusunda taviz vermiyor” dedi. 

Hakan, bugünkü yazısının “Cehennem zebanisi Ebubekir’in karakteri” başlıklı bölümünde şunları kaydetti:

“Fakat asıl dikkat çekici husus şu: Bu üç kadın siyasetçiye karşı cehennem zebanisi kesilen Ebubekir adlı bu profesör, bu üç kadını aday listelerine koyan iradeye karşı ise tek bir olumsuz kelam etmiyor.

Kaba softa ve ham yobazların ortak özelliği şudur: Güçlerinin yeteceğini düşündükleri karşısında aslan kesilirler, güçlerinin yetmeyeceğini düşündükleri karşısında fare olurlar.” 

TIKLAYIN – Ebubekir Sofuoğlu’nun “cehennemlik” diye suçladığı Özlem Zengin: Bu tehdit değil de nedir, bunlar AK Partili falan da değil

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılırken 6284 sayılı Kanun’dan bazı maddelerin kaldırılmasını istemesinin ardından AKP’li Zengin, “Kırmızı çizgimiz” açıklaması yapmıştı. Zengin, bu konuda yalnız bırakıldığını, tehdit mesajları aldığını da belirtmişti. 
 
Tartışmalar sürerken; tarihçi-yazar Prof. Dr. Sofuoğlu, 6284 üzerinden AKP’li Zengin’e, Bakan Yanık’a ve AKP’li Atabek’e “cehennemlikler” göndermesi yapmıştı.
 
Prof. Dr. Sofuoğlu, “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar…” diye yazmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*