İngiltere’den Türkiye’ye rekor turist sayısı bekleniyor

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, “Britanya’dan gelen turist sayısının 4 milyonu aşarak bir rekor kırmasını bekliyoruz” dedi.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Morris açıklamasında Türkiye‘ye geldiği günden bu yana her iki ülke içinde önemli olan pek çok konuda ile çok yakın bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Morris şu ifadelere yer verdi:

“Aralarında İstanbul’daki IDEF savunma fuarını ziyaret ve Birleşik Kırallık’ın değeri 780 milyon Avro’yu aşan çok büyük bir demiryolu projesi için Türkiye‘ye desteğini açıklamasının da bulunduğu programlar ile sadece geçtiğimiz hafta Türkiye‘yi Britanya’dan 3 bakan ziyaret etti.”

Öte yandan Birleşik Krallık ve Türkiye‘nin yeni bir serbest Ticaret Anlaşması için görüşmelere başlama kararı aldığını da hatırlatan Morris, “Her zaman olduğu gibi bu yıl da Türkiye

Morris, 2023 yılının geri kalan kısmında Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ortaklığı daha da güçlendirmek her iki ülkeyi daha güvenli ve daha müreffeh kılmak için çalışmaya devam etmeye kararlı olduklarını da sözlerine ekledi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir