Netflix film politikasını değiştiriyor: Daha az film, daha fazla kalite hedeflenecek

Netflix, film grubunu yeniden yapılandırma kararı aldı. Bu kararla birlikte belgesellerden ve daha düşük bütçeli filmlerden sorumlu Lisa Nishimura ve film grubunun başkan yardımcısı Ian Bricke’in de dahil olduğu bazı işten çıkarmalar gerçekleşecek.

Kayıp Rıhtım’ın Bloomberg News’ten aktardığına göre, Lisa Nishimura ve Ian Bricke’in ayrılış haberi, Reed Hastings’in ocak ayında şirketin genel müdürlüğünden istifa etmesi ve görevleri ortak CEO Ted Sarandos ve işletme müdürü Greg Peters’a devretmesi sonrasında gerçekleşti. Böylece platform, küçük ve orta ölçekli prodüksiyon birimlerini birleştirirken yüksek kaliteli içerikler için karar alma sürecini de daha merkezi bir hâle getirecek.

Netflix şubat ayında, abone büyümesini sürdürmek amacıyla bazı ülkelerde abonelik planlarının fiyatlarını düşürürken, geçen yıl abonelerini kaybettikten sonra maliyetleri düşürmek için yüzlerce çalışanını işten çıkarmıştı.

‘BATI CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK’ İLE 4 OSCAR KAZANDI

Edward Berger’in Felix Kammerer romanından uyarladığı “Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok” filmi ile 4 dalda Oscar ödülü alan Netflix, daha önce Martin Scorsese’den “The Irishman”, David Fincher’dan “Mank”, Alfonso Cuarón’dan “Roma” ve Guillermo del Toro’dan “Pinocchio” gibi yapımlara imza atmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir