Samsung popüler modeli için Android 14 ve One UI6 güncellemesini yayınladı

Samsung, Galaxy S21 FE modeline yönelik önemli bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, Android 14 işletim sistemi ve One UI 6.1 arayüzünü içeriyor. İlk olarak 2022’nin başlarında piyasaya sürülen Galaxy S21 FE, 2023 Temmuz’unda Snapdragon 888 yonga seti ile yenilenmişti. Yeni güncelleme, özellikle bu versiyon için sunuluyor.

Kullanıcılar, G990B2XXU5FWK3/G990B2ODM5FWK3/G990B2XXU5FWK3 firmware sürümüne bakarak güncellemeyi kolayca tanıyabilirler. 2GB’lık bir indirme boyutuyla gelen bu güncelleme, cihazın güvenlik seviyesini Kasım 2023 Android güvenlik yamasına yükseltiyor. Resmi güncelleme değişiklik kaydı henüz Samsung tarafından açıklanmamış olsa da, kullanıcılar güncellemeyi yüklerken yeni özellikleri gözden geçirme şansına sahip olacaklar.

Samsung popüler modeli için Android 14 ve One UI6 güncellemesini yayınladı

One UI 6.0‘ın getirdiği genel özellikler arasında yeni emoji tasarımları, paylaşım panelinde fotoğraf ve video önizlemeleri, daha fazla paylaşım seçeneği, uygulamalar arasındaki geçiş ekranını terk ettikten sonra bile açık kalabilen bir pop-up pencere ile çoklu görev özelliklerinde iyileştirmeler yer alıyor. Ayrıca, kilitleme ekranı saatinin serbestçe konumlandırılabilmesi, ana ekran için basitleştirilmiş uygulama simgesi etiketleri, yeni bir Hava Durumu widget’ı, Hava Durumu uygulamasında daha fazla bilgi ve etkileşimli harita görünümü, geliştirilmiş Hava Durumu illüstrasyonları gibi yenilikler bulunuyor.

Bu güncelleme, Samsung’un yazılım desteğindeki kararlılığını ve kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirme çabasını gösteriyor. Kullanıcıların, güncellemeyi yükledikten sonra cihazlarında yaşayacakları değişiklikleri ve iyileştirmeleri deneyimlemeleri bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir