Ünlü rapçinin ölmeden önce son pozları ortaya çıktı. İşte 15 trajik son fotoğraf öyküsü

Ölümünüzden saniyeler önce fotoğrafınız olsun ister misiniz? Yaşanan 15 trajik ölümde hayatını kaybedenlerin son anları fotoğraflara yansıdı. Bunlardan biri de ünlü rapçi Tupac oldu. İşte 15 trajik son fotoğraf ve öyküleri…

1- ABD’de Doğu ve Batı yakası rap rekabetinin ölümcül bir şekilde tırmandığı akşamlardan biri. Bu görüntü, Tupac Shakur’un Mike Tyson boks maçı gecesi MGM Grand’den çıkarken çekilmiş halidir. Lobideki bir tartışmanın ardından Shakur ve Knight’ın ayrılırken görüldü. Bu, Tupac’ın 7 Eylül 1996’da Las Vegas’taki çekimden önceki son fotoğrafı.

2- Martin Luther King Jr., 3 Nisan 1968’de Memphis, TN’deki Lorraine Motel’in balkonunda bir grup destekçisini selamlıyordu. Bu fotoğraf çekildikten kısa bir süre sonra James Earl Ray tarafından vuruldu. Bu fotoğrafta King, sivil haklar liderleri Hosea Williams, Jesse Jackson ve Ralph Abernathy ile birlikte görülüyor.

3- Bu fotoğraf, fotoğrafçı dahil 29 kişinin hayatına mal olan kırmızı arabanın patlamasından saniyeler önce çekildi. Daha sonra kamera enkazın içinde bulundu. Fotoğraftaki adam ve çocuk hayatta kaldı.

4- “1943’te, St. Louis belediye başkanı William D. Becker (burada solda gösteriliyor), bir tanıtım fotoğrafı ve kısa bir uçuş için deneysel bir askeri planöre bindi. İstenilen yüksekliğe yaklaşırken sol kanat aniden çöktü ve planör ölümcül bir dalışa sürüklendi. Kaza gemideki herkesin hayatını aldı.

5- Brezilyalı rahip Adelir Antônio de Carli, 600 helyum balonundan oluşan bir kümeyle 19 saatten fazla uçarak yeni bir dünya rekoru kırmaya çalıştı. Ayrılmasının ardından bir daha hiç görülmedi. İlk başta zorunlu inişten sağ kurtulabileceğine dair spekülasyonlar olsa da, iki ay sonra vücudunun parçalarının kıyıya vurmuş halde bulunmasıyla bu umut söndü.

6- Bu, meşhur Uruguay Uçuşu 571’in 13 Ekim 1972’de And Dağları’nda felaketle karşılaşmasından hemen önce çekilen son fotoğrafı. Gemideki 45 kişiden 27’si başlangıçta kazadan sağ kurtuldu. Hayatta kalmak için aşırı zor koşullarla karşı karşıya kaldıklarından yamyamlığa bile başvurmak zorunda kaldılar. Kazadan sağ kurtulan 27 kişiden 16’sı 72 gün sonra kurtarıldı.

7- James Dean ve Porsche Spider’ı, ölümcül kazasından sadece birkaç saat önce bir benzin istasyonunda.

8- Ölümcül kazadan kısa süre önce Koruması Prenses Diana, Trevor Rees-Jones ve Sürücü Henri Paul.

9- Robert Overacker, Niagara Şelalesi’nde jet ski ile paraşütle atlayarak evsizler için farkındalık yaratmaya çalışıyordu. Ne yazık ki paraşüt açılmadı ve hayatını kaybetti.

10- Challenger Uzay Gemisi’nin mürettebatı, 1986’da talihsiz mekiklerine binmek üzere yola çıktı. Ancak bu son fotoğrafları oldu.

11- Budd Dwyer canlı yayında intihar etmeden birkaç dakika önce.

12- John Lennon, vurulmadan saatler önce Mark David Chapman’la birlikte.

13- Ukrayna’da vurulmadan önce MH17’ye bindikten sonra baba tarafından çekilen bir eş ve kızının fotoğrafı.

14- Yeni Zelanda’nın Caterton kentinde sıcak hava balonunun elektrik hattına çarpması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti. Bu da onlardan geriye kalan son foto oldu.

15- Avusturya-Macaristan tahtının varisi Arşidük Ferdinand ve eşi Sophie’nin bu son fotoğrafı, Arşidük suikastının gerçekleşmesinden yaklaşık bir saat önce çekildi. Bu fotoğraftan sonra sadece veliaht prens değil milyonlarca insan 1. Dünya Savaşı’nda öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir