Bayi odaklı büyüme hedefi

Eskişehir’de yer alan Türkiye’nin 3 büyük armatür fabrikasından biri olan tesisinde, 1 milyon parçayı geçen üretimiyle Roca, İspanya, Portekiz, Fransa, Fas ve Bulgaristan başta olmak üzere toplam 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 70’ini ihraç eden Roca’nın 2024 hedef pazarları arasında ise MENA Pazarı, Suudi Arabistan ve Irak yer alıyor.

Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva şöyle dedi:

“Türkiye’deki fabrika üretimimizle sürdürülebilir bir büyüme stratejisi izliyoruz. 2020’den 2023’e kadar euro bazında her yıl yüzde 15 büyüme elde ederek, özellikle armatür alanında kazandığımız etkili ivmeyi sürdürdük. Yılın ilk yarısında elde ettiğimiz yüzde 40’lık büyümeyi, yıl sonunda yüzde 60’a çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye bizim için çok avantajlı ve önemli bir pazar. 2024 yılında, Türkiye’deki bayi ve satış noktalarımız ile birlikte konumumuzu güçlendirmek hedeflerimiz arasında. Proje kanalında büyümeyi, mimarlar ile olan iş birliğimizi artırmayı ve sürdürülebilirlik kanalında global hedeflere uyumlu sonuçlar elde etmeyi planlıyoruz. 2024 yılında yüzde 40 büyümeyi hedefliyoruz. Kaliteli ürünlerimiz, yenilikçi yaklaşımlarımız ve profesyonel ekibimizle bu hedefe ulaşmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.” 

Karbon nötr olacak

Hem ürünlerinde hem de üretim tesislerinde sürdürülebilirlik odaklı çalıştıklarını ve bu alanda yatırımlarına devam edeceklerini dile getiren Lopez Oliva, şunları söyledi: “Roca Grup olarak, 2045 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmak en büyük hedefimiz. Birleşmiş Milletler tarafından 2015-2030 için tanımlanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu projeler geliştiriyoruz. 2018 yılından bu yana süren karbon arındırma projesi ile CO2 emisyonlarında yüzde 39’luk bir azaltmayı başardık. 2022 yılında İspanya, Portekiz ve Çin dahil olmak üzere birçok ülkede birden fazla güneş enerjisi panelleri kurarak toplamda 21 bin 800 panele ulaştık. Türkiye fabrikamızda da benzer aksiyonlar alıyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*