Kadınhanı’nın mahalle yollarına büyükşehir standardı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kadınhanı ilçesinin Köylütolu ve Konurören mahalleleri ile Kestel Mesire alanı yolunda arasındaki yolda yürüttüğü 8,2 kilometrelik sathi kaplama çalışmasını tamamlayarak yolları hizmete açtı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki mahalle yollarında standardı yükseltmek için yoğun şekilde çalışıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Modeli Belediyecilik”te yol ve altyapı çalışmalarının öncelik verdikleri hizmetler arasında yer aldığını, Büyükşehir Belediyesi olarak hedeflerinin 31 ilçeyle birlikte topyekün kalkınmış bir şehir inşa etmek olduğunu ifade etti.

2023’ün sonuna yaklaşırken ilçelerin ihtiyaç önceliklerine göre yatırımların hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Başkan Altay, “Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğunda bulunan yolları Büyükşehir standardına getirmek için yoğun şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda Kadınhanı ilçemize bağlı Köylütolu ile Konurören mahalleleri arasındaki 6,5 kilometrelik yolda gerçekleştirdiğimiz sathi kaplama çalışmasını tamamlayarak yolları hizmete açtık. Yine 1,7 kilometrelik Kestel Mesire Alanı yolunu da tamamladık. Şehrimizi daha güzel ve müreffeh yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 7 milyon liraya mal olan yolların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir