Yatırımcılar Akın Ediyor! Efsane Analist Bitcoin Hedefini Açıkladı

Spot ETF heyecanı kripto yatırımcılarını cezbederken Bitcoin fonu varlıkları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada popüler bir analist, Bitcoin’in mevcut değerinden yüzde 50 oranında yükselebileceğini söylüyor.

Bitcoin yatırım fonlarına girişler rekor kırdı!

CoinShares’in bildirdiğine göre, dijital varlık fonları bu yıl net girişlerde 1 milyar doları aştı. Ayrıca, para büyük ölçüde Bitcoin odaklı yatırımlara aktı. Spot Bitcoin ETF iyimserliği daha geniş kripto piyasalarına yayıldıkça, dijital varlık fonları geçtiğimiz haftalarda genel olarak büyük girişler çekti. ByteTree’ye göre BTC yatırım fonları 863.434 BTC ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yatırım danışmanlığı firması ByteTree’ye göre, bu hafta token varlıkları 863.434’e yükseldi. Böylece, Nisan 2022’de ulaştığı bir önceki rekor seviyeyi geride bıraktı. Geçtiğimiz ay boyunca fonlar yaklaşık 22.100 Bitcoin ekledi. Bu yüzden ByteTree’nin kurucusu Charlie Morris, “Fiyatın son zamanlarda bu kadar güçlü olması şaşırtıcı değil,” diyor.

Dijital varlık yönetim firması CoinShares’in son altı hafta içinde 767 milyon dolar net giriş bildirmesiyle, daha geniş kripto fonları da geçtiğimiz haftalarda taze nakitte bir artış yaşadı. 2021 boğa piyasasından bu yana böyle bir zaman diliminde en fazla giriş gerçekleşti. Ayrıca, CoinShares araştırma müdürü James Butterfill, bu yıl şimdiye kadar dijital varlık fonlarına girişlerin 1 milyar doları aştığını belirtti.

BTC, boğa döngüsünün ilk yılında ne kadar yükselecek?

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, 161.000 YouTube abonesine, son tahminlerini paylaştı. Analist, Bitcoin fiyatının mevcut konumundan %50 oranında yükselebileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bir yıllık bir ayı piyasasına tanık olduk. Bir yıllık birikime tanık olduk. Ve şimdi boğa döngüsünün (mor olan) ilk yılı dönemine giriyoruz. Bu da büyük olasılıkla en yüksek seviyenin 50.000 ila 55.000 dolar civarında olacağı anlamına geliyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Grafiğine bakıldığında, analist Bitcoin (BTC)’nin bir ayı piyasası dönemi, bir birikim dönemi, birinci yıl boğa piyasası dönemi ve son olarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldığında bir boğa piyasasının ikinci aşaması olduğunda dört yıllık bir döngü modelini tekrarladığına inanıyor. Analist ayrıca Bitcoin’in ayı piyasası dönemi sona erdiği için altcoinlerin yükselişe geçeceğini tahmin ediyor. Bu doğrultuda Michaël van de Poppe, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Ayrıca, tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmadan önce altcoin’lerin büyük ölçüde uyanmaya başladığı bir dönem yaşayacağız. Kaldı ki ben buna boğa evresi iki diyorum. Yani arada altcoin’lerin gerçekten iyi performans gösterdiğini göreceğiz. Chainlink’te gördüğümüz ve diğer bazı altcoin’lerde de bir süredir gördüğümüz ivmeyi görmeye başlıyoruz. Dolayısıyla bu noktada, özellikle 28.000 doların kırılması ve Bitcoin için 200 haftalık EMA’nın (üssel hareketli ortalama) tutulmasıyla ayı piyasasının sona erdiğinin teyidi neredeyse %100’e yakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir